Skip to main content
The United Pallet Network

The United Pallet Network Sledovanie

Zadajte sledovacie číslo The United Pallet Network a skontrolujte najnovší stav zásielky.

Sledovať

O sieti The United Pallet Network

The United Pallet Network je britská sieť paletizovanej nákladnej dopravy založená v roku 2001. Spája nezávislé členské depá prostredníctvom systému hlavného uzla a pripojených pobočiek na zber a doručovanie paliet v Spojenom kráľovstve, Írsku a európskych destináciách.

FaktOverené informácie
Oficiálny názovThe United Pallet Network
Oficiálna webová stránkahttps://www.upn.co.uk/
Typ prepravcuSieť paletizovanej nákladnej dopravy využívajúca nezávislé členské depá a centrálne prevádzky hlavného uzla.
Primárny regiónSpojené kráľovstvo, Írsko a európske destinácie.
Stránka na sledovanieOblasť sledovania na oficiálnej webovej stránke; stránka uvádza Podtracker a SmartTRAK ako nástroje na sledovanie.
Založená2001.
SieťNa oficiálnej webovej stránke sa uvádza viac ako 100 členských dep.

Vzťahy medzi subjektmi prepravcu

SubjektVzťah
The United Pallet NetworkThe United Pallet Network koordinuje paletizovanú nákladnú dopravu prostredníctvom siete členských dep a centrálnych prevádzok hlavného uzla.
Členské depáNezávislé členské depá miestne vyzdvihujú a doručujú náklad a zároveň pripájajú zásielky k širšej sieti.
SmartTRAKSmartTRAK je nástroj siete na monitorovanie nákladnej dopravy, ktorý poskytuje informácie o priebehu zásielky, polohe vozidla a doručení.
SmartPODSmartPOD sprístupňuje nahraný elektronický doklad o doručení po zaznamenaní podpisov pri doručení.
Európski servisní partneriVybraní európski servisní partneri podporujú doručovanie v európskych destináciách; partner, ktorý zabezpečuje konkrétnu časť prepravy, sa môže líšiť podľa trasy.
17TRACK17TRACK je nezávislá platforma na sledovanie, ktorá môže zhromažďovať dostupné udalosti; neprevádzkuje nákladnú sieť.

Rýchla odpoveď

Použite číslo zásielky a v prípade požiadavky aj poštové smerovacie číslo doručenia v oficiálnej oblasti sledovania. Môžete tiež vyskúšať 17TRACK s identifikátorom zásielky. Číslo zásielky sa líši od čísla objednávky alebo referencie zákazníka. Ak sa nezobrazí žiadny výsledok, skontrolujte znaky, overte, či bol náklad vyzdvihnutý, a opýtajte sa odosielateľa alebo miestneho členského depa, či bolo nahrané prvé skenovanie.

Tip od profesionála: 17TRACK môže zobrazovať dostupné udalosti sledovania, ale nemôže zabezpečiť vyzdvihnutie, zmeniť adresu, vystaviť refundáciu, schváliť reklamáciu ani zmeniť fyzický pohyb palety.

Ako sledovať zásielky The United Pallet Network

Najspoľahlivejšou možnosťou je oficiálna oblasť sledovania, pretože odosielateľ, členské depo a systém siete môžu spojiť číslo zásielky s poštovým smerovacím číslom doručenia a záznamami o zásielke.

Formát čísla na sledovanie

IdentifikátorTypické použitie
Číslo zásielkyHlavný identifikátor zásielky paletizovanej nákladnej dopravy. Presná štruktúra nie je uvedená v dodaných oficiálnych podkladoch; skopírujte ho presne z dokumentov k vyzdvihnutiu alebo z oznámenia odosielateľa.
Zobraziť všetky podrobnosti o identifikátoroch zásielok
VydávaZáznam o zásielke zvyčajne vytvára odosielajúca spoločnosť, rezervačný systém alebo členské depo.
Kde sa zobrazujePozrite si nákladný list, potvrdenie o odoslaní, potvrdenie o vyzdvihnutí alebo správu od odosielateľa s informáciami o sledovaní.
Rozsah sledovaniaJe určené na prepojenie vyzdvihnutia, spracovania v logistickom stredisku, priebehu doručenia a informácií o potvrdení doručenia.
UpozornenieČíslo objednávky, číslo faktúry, číslo paletového štítku ani samotné poštové smerovacie číslo nemusia byť číslom zásielky v sieti.
Poštové smerovacie čísloOficiálny proces Podtracker môže vyžadovať poštové smerovacie číslo doručenia na pomoc pri identifikácii zásielky.
Číslo objednávky alebo referenčné čísloIdentifikátor obchodníka alebo zákazníka používaný v obchodných záznamoch; nemožno predpokladať, že ho možno sledovať ako číslo zásielky.
Záznam o potvrdení doručeniaZáznam o doručení spojený so zásielkou po zaznamenaní podpisu; nenahrádza pôvodný identifikátor sledovania.

Ak chcete zásielku sledovať, otvorte oficiálnu webovú stránku, vyberte možnosť sledovania alebo trasu Podtracker, zadajte číslo zásielky a prípadné požadované poštové smerovacie číslo a potom si prezrite najnovšiu udalosť a záznam o doručení. V prípade 17TRACK zadajte rovnaký identifikátor zásielky a povoľte automatické rozpoznanie prepravcu. Ak bolo číslo vytvorené len nedávno, prvá udalosť sa môže zobraziť až po spracovaní nákladu členským depom alebo vozidlom na vyzdvihnutie.

Porovnanie služieb

SlužbaNajvhodnejšie použitie
Prioritná 24-hodinová službaČasovo citlivý paletovaný náklad v Spojenom kráľovstve, ak vybraná trasa podporuje prioritnú službu.
Štandardná 48-hodinová službaBežné doručenie palety v Spojenom kráľovstve s dlhším zverejneným časovým rámcom služby.
Doručenie v stanovenom čase a špecializované doručenieDoručenie pred poludním, pred 10:00, objednané doručenie, hydraulické čelo, sobotné doručenie, nadrozmerné zásielky a ďalšie špecifikované požiadavky na doručenie.
Zobraziť všetky podrobnosti o špecializovaných službách
PokrytieSpojené kráľovstvo, Írsko a európske destinácie sú opísané na oficiálnych stránkach služieb.
Úroveň sledovaniaTechnológia sledovania poskytuje prehľad o zásielke; oficiálna webová stránka opisuje SmartTRAK a elektronické potvrdenie doručenia.
Podmienky týkajúce sa rozmerovZverejnené pokyny opisujú palety s výškou do 2,2 metra, dĺžkou do 3 metrov a hmotnosťou do 1 200 kg v závislosti od podmienok služby a siete.
ObmedzenieDostupnosť, trasa, cenová ponuka a časové okno doručenia závisia od objednanej služby a dohôd s členským depom.
Služby v ÍrskuPaletovaný náklad medzi Spojeným kráľovstvom a Írskom vrátane možností Priority Express a Standard Economy.
Európske službyDovoz a vývoz medzi 26 európskymi krajinami s využitím vybraných partnerov európskych služieb.

Čas doručenia

SlužbaZverejnený štandard
Prioritná služba v Spojenom kráľovstveOpis 24-hodinovej služby; platia podmienky trasy, času objednania a doručenia.
Štandardná služba v Spojenom kráľovstveOpis 48-hodinovej služby; platia podmienky trasy, času objednania a doručenia.
Doručenie v stanovenom časeAk je táto možnosť dostupná, možno vybrať konkrétne časové okno, napríklad doručenie pred 10:00 alebo pred poludním.
Írsko a EurópaČas doručenia sa líši podľa miesta odoslania, destinácie, colného konania, trasy a vybranej služby; oficiálna stránka zákazníkov odkazuje na získanie podpory pre konkrétnu trasu.

Časy doručenia podľa cieľovej krajiny

Región destináciePokyny k doručeniu
Spojené kráľovstvoPre príslušné vnútroštátne trasy sú opísané prioritné 24-hodinové a štandardné 48-hodinové služby.
ÍrskoSlužby Priority Express a Standard Economy sú opísané; trasa cez Írske more a colné požiadavky môžu ovplyvniť časové okno doručenia.
Európske destinácieSlužba je dostupná v 26 európskych krajinách prostredníctvom vybraných partnerov; vyžiadajte si cenovú ponuku a očakávaný termín doručenia pre konkrétnu trasu.

Oficiálne podklady neuvádzajú spoľahlivú priemernú tabuľku pre jednotlivé krajiny. Nepovažujte opisy doručenia v Spojenom kráľovstve do 24 alebo 48 hodín za záruky pre medzinárodné trasy. Čas uzávierky, víkendy, sviatky, kvalita adresy, kapacita vozidiel, colné konanie a odovzdanie zásielky partnerom môžu zmeniť skutočný dátum doručenia.

Bežné problémy so sledovaním a riešenia

Problém alebo stavPrvý krok
Neplatné čísloSkopírujte číslo zásielky z prepravného listu a odstráňte prípadné medzery; požiadajte odosielateľa o potvrdenie identifikátora.
Žiadna udalosť sledovaniaOverte, či bola zásielka vyzdvihnutá alebo spracovaná členským depom; vytvorenie štítku neznamená fyzické prevzatie.
V preprave bez nedávnej aktualizácieSkontrolujte oficiálne sledovanie a potom požiadajte odosielateľa alebo zodpovedné členské depo o aktualizáciu trasy, najmä po víkende alebo sviatku.
Výnimka pri doručeníPotvrďte adresu, pokyny na prístup, dostupnosť príjemcu a to, či je potrebné dohodnúť opätovné doručenie.
Doručené, ale neprevzatéSkontrolujte doručovaciu adresu, priestor na príjem tovaru, susedov, recepciu a personál prevádzky; od odosielateľa alebo doručovacieho kontaktu si vyžiadajte elektronický doklad o doručení.
Poškodená alebo chýbajúca paletaOdfoťte paletu a obal, uchovajte tovar a dokumentáciu, bezodkladne informujte odosielateľa a požiadajte zmluvnú stranu o začatie príslušného vyšetrovania.
Zobraziť všetky podrobnosti na eskaláciu problému so sledovaním
Krok odosielateľaUveďte číslo zásielky, dátum vyzdvihnutia, zvolenú službu, údaje o mieste odoslania a doručenia, opis obsahu a obchodné doklady.
Krok príjemcuZaznamenajte poslednú udalosť, skontrolujte miesto doručenia a uchovajte obal alebo fotografie na účely vyšetrovania poškodenia.
Postup eskalácieZačnite u predajcu alebo strany, ktorá objednala prepravu, a potom kontaktujte príslušné členské depo alebo oficiálny kontaktný kanál.
Obmedzenie služby 17TRACK17TRACK zobrazuje dostupné udalosti, ale nemôže vyšetrovať fyzickú stratu, zabezpečiť opätovné doručenie ani schváliť náhradu.

Často kladené otázky

Základné často kladené otázky

1. Ako môžem sledovať svoju zásielku The United Pallet Network?

Zadajte číslo zásielky a požadované poštové smerovacie číslo v oficiálnej oblasti sledovania alebo odošlite identifikátor do služby 17TRACK.

2. Kde nájdem číslo na sledovanie zásielky The United Pallet Network?

Nájdete ho na prepravnom liste, potvrdení o odoslaní, štítku palety alebo v správe od odosielateľa.

3. Ako vyzerá číslo na sledovanie zásielky The United Pallet Network?

Dostupné oficiálne podklady nedefinujú jeden verejný univerzálny formát, preto použite úplný identifikátor zásielky uvedený v prepravných dokladoch.

4. Kedy sa zobrazí prvá udalosť sledovania?

Prvá udalosť zvyčajne závisí od vyzdvihnutia a spracovania členským depom; záznam o objednávke alebo štítku nepotvrdzuje, že paleta bola vyzdvihnutá.

5. Prečo sa moje sledovanie The United Pallet Network neaktualizuje?

Skenovanie môže byť počas vyzdvihnutia, presunu cez hub, víkendu, sviatku alebo odovzdania partnerovi ešte nevybavené; overte číslo a požiadajte odosielateľa o aktualizáciu na úrovni depa.

6. Ako dlho trvá doručenie The United Pallet Network?

Oficiálna webová stránka opisuje služby Priority s doručením do 24 hodín a Standard do 48 hodín v Spojenom kráľovstve, zatiaľ čo čas doručenia do Írska a Európy závisí od trasy a výberu služby.

7. Čo mám urobiť po neúspešnom doručení?

Potvrďte údaje o prístupe a adrese a kontaktujte odosielateľa alebo príslušné členské depo s cieľom dohodnúť dostupné opätovné doručenie alebo ďalší krok pri objednávke.

8. Čo mám urobiť, ak sledovanie uvádza, že paleta bola doručená, ale ja som ju nedostal(a)?

Skontrolujte priestor na príjem tovaru, recepciu, susedov a personál prevádzky, potom si vyžiadajte elektronický doklad o doručení a problém eskalujte prostredníctvom odosielateľa.

9. Ako nahlásim stratenú alebo poškodenú paletu?

Bezodkladne informujte odosielateľa, uchovajte obal a zhromaždite fotografie, číslo zásielky, doklad o hodnote a záznam o doručení na účely príslušného vyšetrovania.

10. Ako môžem kontaktovať The United Pallet Network?

Použite oficiálnu kontaktnú stránku, zavolajte na číslo 0844 833 0300 alebo pošlite e-mail na info@upn.co.uk; uveďte číslo zásielky a poslednú udalosť.

Odborné často kladené otázky

11. Na čo slúži SmartTRAK pre The United Pallet Network?

SmartTRAK je nástroj siete na monitorovanie nákladnej dopravy, ktorý zobrazuje priebeh zásielky, informácie o vozidle, stav doručenia a prevádzkový prehľad na mape.

12. Na čo slúži SmartPOD pre The United Pallet Network?

SmartPOD sprístupňuje elektronické potvrdenie doručenia po nahratí podpisov zaznamenaných pri doručení do systémov siete.

13. Doručuje The United Pallet Network do zahraničia?

The United Pallet Network uvádza služby pre Írsko a 26 európskych krajín, ktoré podporujú vybraní európski servisní partneri.

14. Znamená príchod k európskemu partnerovi, že doručenie sa uskutočnilo?

Nie. Udalosť u partnera alebo v logistickom uzle označuje prevádzkové odovzdanie alebo fázu spracovania; doručenie si vyžaduje dokončenú udalosť doručenia a, ak je k dispozícii, potvrdenie o doručení.

15. Je možné odoslať jednu paletu prostredníctvom The United Pallet Network?

Áno. Oficiálna webová stránka uvádza, že prostredníctvom miestneho členského depa je možné prepravovať zásielky s jednou paletou aj väčšie paletizované zásielky.

16. Aké informácie sú potrebné na preverenie doručenia?

Pripravte si číslo zásielky, dátum vyzdvihnutia, miesto odoslania a určenia, službu, najnovší sken, opis tovaru, doklad o hodnote a v prípade poškodenia aj fotografie.

17. Môžu firmy používať API na sledovanie zásielok The United Pallet Network?

Oficiálne zdroje potvrdzujú interné logistické IT a nástroje na sledovanie zásielok, nepotvrdzujú však existenciu aktuálneho verejného API dopravcu; firmy by mali kontaktovať oficiálny tím podpory a informovať sa o možnostiach integrácie.

API na sledovanie

Referenčná dokumentácia API 17TRACK
// Carrier official API: current public official tracking API not confirmed.
// 17TRACK API: carrier code must be confirmed from current 17TRACK carrier data.
POST https://api.17track.net/track/v2.4/register
Headers:
  17token: YourKey
  Content-Type: application/json
Body:
[
  {
    "number": "TRACKING_NUMBER",
    "carrier": "CARRIER_CODE"
  }
]

Zdroje a odkazy

17TRACK je nezávislá platforma na sledovanie zásielok a nie je prepojená so spoločnosťou The United Pallet Network.

A professional and stable global package tracking platform.

17TRACK
Loading