Skip to main content
Aras Kargo

Aras Kargo Sledenje

Vnesite sledilno številko Aras Kargo, da preverite najnovejše stanje pošiljke.

Sledi

O družbi Aras Kargo

Aras Kargo je turški domači in mednarodni prevoznik tovora. Družba sprejema, prevaža, sledi in dostavlja pošiljke prek lastnega operativnega omrežja in navedenih mednarodnih partnerskih rešitev.

DejstvoPreverjene informacije
Uradno imeARAS KARGO YURT İÇİ YURT DIŞI TAŞIMACILIK A.Ş.
Uradno spletno mestohttps://www.araskargo.com.tr/tr/
Vrsta prevoznikaDomači prevoznik paketov z mednarodnim pošiljanjem in odnosi s partnerskimi dostavnimi službami.
Primarna regijaTurčija, z mednarodnimi storitvami ter posebnimi storitvami za KKTC in Azerbajdžan.
Stran za sledenjeSledenje Aras Kargo na uradnem spletnem mestu
SedežRüzgarlıbahçe Mahallesi Yavuz Sultan Selim Caddesi Aras Plaza No:2, 34820 Kavacık/Beykoz/İstanbul.

Odnosi med prevozniškimi subjekti

SubjektPovzetek odnosa
Aras KargoAras Kargo je glavni prevozniški subjekt, odgovoren za prevozne storitve, opisane na njegovem uradnem spletnem mestu.
Standardni tovorStandardni tovor je domača storitev, za katero Aras Kargo navaja, da doseže cilje znotraj svojih storitvenih območij v 24 urah, cilje zunaj teh območij pa v 48 urah.
Aras BurasıAras Burası zagotavlja sodelujoče lokalne točke za prevzem, dostavo in vračila, medtem ko Aras Kargo ostaja prevozniški izvajalec.
Mednarodni partnerski ponudniki rešitevAras Kargo navaja, da se pri mednarodnih pošiljkah uporabljajo svetovni partnerski ponudniki rešitev, med drugim Austrian Post s svojim strokovnim znanjem v Evropi in Starex v Azerbajdžanu.
17TRACK17TRACK je neodvisna platforma za sledenje, ki združuje razpoložljive dogodke prevoznikov; ne prevaža pošiljk Aras Kargo.

Hiter odgovor

Vnesite sledilno številko Aras Kargo s potrdila o pošiljanju, etikete, sporočila spletne tržnice ali e-poštnega sporočila o odpremi na uradni strani Aras Kargo za sledenje. Pošiljko lahko predložite tudi platformi 17TRACK za razpoložljive dogodke med različnimi prevozniki. Če se rezultat ne prikaže, najprej preverite, ali ste vnesli identifikator pošiljke in ne številke naročila, nato počakajte, da se izvede prvo evidentiranje prevzema, ter pošiljatelja prosite, naj potrdi številko.

Strokovni nasvet: 17TRACK ne more spremeniti naslova, urediti dostave, odobriti vračila ali odločati o zahtevku. Za ta dejanja morajo poskrbeti Aras Kargo, pošiljatelj ali ustrezni mednarodni partner.

Kako slediti pošiljkam Aras Kargo

Uporabite uradno stran Aras Kargo za sledenje dogodkom, ki izvirajo pri prevozniku, ali uporabite 17TRACK, kadar se pošiljka premika med več logističnimi sistemi.

PotKoraki
Uradno sledenjeOdprite uradno spletno mesto, vnesite sledilno številko tovora in izberite možnost sledenja. Na domači strani je orodje označeno kot »Aras Kargo Takip«.
17TRACKOdprite 17TRACK, vnesite številko pošiljke, preglejte zaznanega prevoznika in zgodovino dogodkov ter po potrebi primerjajte najnovejši dogodek z uradnim virom.
Vir številkePoiščite jo na potrdilu o prevzemu, odpremni nalepki, sporočilu tržnice o odpremi ali e-poštnem sporočilu prodajalca o odpremi. Številka naročila ni nujno številka za sledenje.
Ni rezultatovZnova preverite presledke in števke, potrdite, da je pošiljatelj predal paket, in prosite pošiljatelja ali poslovalnico, naj preveri identifikator, če se prvi pregled ne prikaže.

Oblike in primeri sledilnih številk

Predložene strani Aras Kargo opredeljujejo zahtevani podatek kot številko za sledenje tovora, vendar ne objavljajo popolne javne specifikacije oblike. Storitve ne določajte samo na podlagi predpone. Za preverjanje identifikatorja uporabite uradni sledilnik ali prepoznavanje v 17TRACK.

Oblika številke za sledenje

Družina identifikatorjaNormaliziran vzorec
Številka pošiljke Aras KargoUporabite številko, natisnjeno na potrdilu ali nalepki Aras Kargo; javno določena kanonična dolžina in pravilo predpone na predloženih uradnih straneh nista navedena.
Referenca tržniceIdentifikatorji naročila prodajalca, računa ali reference lahko označujejo nakup, vendar niso samodejno številke za sledenje Aras Kargo.
Identifikator mednarodnega partnerjaMednarodna pošiljka lahko vsebuje tudi identifikator, ki ga je izdal partner. Vidnost sledenja Aras Kargo sama po sebi ne dokazuje, da je številko izdal Aras Kargo.
Redigiran primerPri objavi posnetkov zaslona ali zahtev za podporo uporabite jasno redigirano obliko, na primer ############.

Stanja sledenja in njihov pomen

Dogodki sledenja opisujejo zadnji zabeleženi operativni korak. Nalepka ali elektronski zapis ni isto kot fizični prevzem, prihod na cilj pa ne pomeni nujno, da je carinjenje zaključeno.

Hitri pregled statusov

StatusPomen
Podatki o pošiljki so ustvarjeniZapis o pošiljki lahko obstaja, še preden Aras Kargo fizično prejme paket. Počakajte na dogodek prevzema ali premika.
Sprejeto ali prejetoAras Kargo je zabeležil prejem; običajno sledita razvrščanje in prevoz.
V tranzituPošiljka se premika po omrežju prevoznika. Pošiljatelj ali Aras Kargo ostaja ustrezen operativni stik.
Oddano v dostavoPaket je vključen v dostavno pot. Poskrbite, da bo naslov dostopen, in upoštevajte vsa uradna navodila za dostavo.
DostavljenoDogodek dostave je zabeležen. Če paketa ni, preverite mesto dostave ter nemudoma stopite v stik z Aras Kargo in pošiljateljem.
Izjema ali vračiloTežava pri dostavi ali prevozu zahteva pregled. Pošiljatelj naj shrani dokaze o transakciji in pošiljki ter stopi v stik s prevoznikom.

Storitve in časi dostave

Aras Kargo objavlja domači standard dostave v 24 urah znotraj svojih območij storitev in v 48 urah zunaj teh območij. Uradni kalkulator navaja, da sta ocenjeni čas in cena odvisna od izvora, cilja in podrobnosti pošiljke.

Primerjava storitev

StoritevNajprimernejša uporaba
Standardni tovorObičajne domače pošiljke znotraj omrežja storitev Aras Kargo.
Posebne domače storitveAras Günaydın, Aras Uçak, Aras Geri Dönüşlü in Aras Tahsilatlı Gönderim so namenjene posebnim potrebam dostave ali prevzema.
Mednarodni tovorČezmejne pošiljke, ki uporabljajo standardne, hitre, zračne, cestne ali pomorske možnosti ter mednarodne partnerske rešitve.

Čas dostave

StoritevObjavljeni standard dostave
Domači standard, znotraj območij storitevV 24 urah glede na uradni opis storitve; veljavna pot in pogoji prevzema so še vedno pomembni.
Domači standard, zunaj območij storitevV 48 urah glede na uradni opis storitve.
Mednarodne storitveUradni kalkulator določi ocenjeni čas dostave na podlagi izvora, cilja in podrobnosti pošiljke; na predloženih straneh ni naveden univerzalni globalni časovni okvir.

Časi dostave glede na ciljno državo

Ciljna država ali regijaUradna metoda načrtovanja
Mednarodne destinacijeUporabite kalkulator dostave Aras Kargo z natančnimi podatki o izvoru, cilju in pošiljki. V predloženem uradnem gradivu ni objavljen določen razpon ali povprečje za posamezne države.
KKTCAras Kargo potrjuje storitev za KKTC; oceno pošiljke izračunajte z uporabo natančne izbrane poti in storitve.
AzerbajdžanAras Kargo navaja Azerbajdžan kot trg e-izvoza, ki se oskrbuje s sodelovanjem podjetja Starex; za oceno uporabite uradni izračun poti.

Na mednarodno dostavo lahko vplivajo skrajni čas za sprejem, konci tedna, prazniki, kakovost naslova, način prevoza, carinski postopki, predaja partnerskemu prevozniku in prekinitve storitev. Ocena ni zagotovilo za dostavo.

Pogoste težave pri sledenju in rešitve

Najhitrejša rešitev je odvisna od ločevanja težave z identifikatorjem od težave s fizičnim prevozom. Pošiljatelj je običajno v najboljšem položaju za preiskavo izgubljene ali poškodovane pošiljke.

Težava in rešitev

Težava ali stanjePrvi ukrep
Neveljavna številkaPreverite vsako številko in potrdite, da je vrednost številka za sledenje tovora, ne pa številka naročila ali referenčna številka.
Brez dogodkovVprašajte pošiljatelja, ali je bil paket fizično sprejet; ustvarjen zapis je lahko nastal pred prvim skeniranjem.
Dolgo časa ni posodobitevPrimerjajte najnovejši dogodek v uradnem sledilniku, nato pa se s številko in datumom pošiljke obrnite na pošiljatelja ali Aras Kargo.
Težava z naslovom ali dostavoČe je na voljo, uporabite uradno možnost za upravljanje dostave ali se obrnite na Aras Kargo, preden je pošiljka vrnjena.
Označeno kot dostavljeno, vendar manjkaPreverite vhod, člane gospodinjstva, sosede in recepcijo stavbe, nato od Aras Kargo zahtevajte podrobnosti o dostavi in obvestite pošiljatelja.
Izguba ali poškodbaPošiljatelj naj shrani embalažo, fotografije, račune in zapise o pošiljki ter začne preiskavo prevoznika ali postopek za uveljavljanje zahtevka.

Mednarodno pošiljanje, carina in predaje prevoznikom

Aras Kargo navaja, da se pri mednarodnih pošiljkah uporabljajo partnerski rešitveni ponudniki ter standardne, hitre, letalske, cestne in pomorske možnosti. Dogodek partnerskega prevoznika lahko pomeni elektronsko predhodno obvestilo, fizično predajo ali dostavo v namembnem kraju; besedilo dogodka določa, kaj se je dejansko zgodilo.

Mednarodni tok

FazaKaj pomeni
Sprejem v izvornem krajuPošiljatelj preda pošiljko podjetju Aras Kargo ali pooblaščenemu kanalu; sledenje se začne, ko je zabeležen dogodek.
Izvozni prevoz in carinjenjePošiljka je pripravljena za mednarodni prevoz in vse potrebne izvozne postopke. Izvozni dogodek ni dokaz, da je bila pošiljka sproščena za uvoz.
Predaja mednarodnemu partnerjuNavedeni rešitveni partnerji podjetja Aras Kargo lahko opravijo del mednarodnega prevoza. Številka za sledenje lahko ostane povezana s pošiljko, lahko pa se prikaže tudi identifikator partnerskega prevoznika.
Uvozno carinjenjeNamembni organi in odgovorna logistična stranka obravnavajo uvozne zahteve. Davki, dokumenti in omejitve so odvisni od zakonodaje namembnega kraja.
Dostava v namembnem krajuUstrezni partner v namembnem kraju opravi končno dostavo. Prihod v državo ali objekt sam po sebi ne pomeni, da je carina sprostila paket.

Upravljanje dostave in možnosti po odpremi

Uradno spletno mesto po odpremi oglašuje prilagodljive možnosti upravljanja dostave, vključno s spremembo naslova, spremembo časa dostave, točkami Aras Burası, paketomati in vračili. Upravičenost je odvisna od pošiljke in možnosti, prikazane v uradnem postopku.

MožnostKdo naj jo uporabi
Sprememba naslovaPrejemnik lahko po odpremi pošiljke pregleda uradno možnost; odobritev in razpoložljivost sta odvisni od posamezne pošiljke.
Sprememba časa dostavePrejemnik lahko uporabi uradni postopek prilagodljive dostave, če je ta na voljo; to ni zagotovilo za določen čas.
Točka ali paketomat Aras BurasıPrejemniki lahko upravičene pošiljke prevzamejo na sodelujočih lokalnih točkah ali v 24-urnih paketomatih za tovor.
VračiloPrejemnik ali trgovec lahko uporabi navedeni postopek vračila Aras Burası, če pošiljka izpolnjuje pogoje.

Zahtevki, omejitve in posebno ravnanje

Poizvedba o sledenju, preiskava prevoza, zavarovalniški zahtevek in vračilo kupnine s strani trgovca so ločeni postopki. Za upravičenost, dokazila in roke uporabite aktualne pogoje Aras Kargo ter ustrezni kanal za stik s službo za pomoč strankam.

Zahtevki in vračila kupnine

PostopekUporabite, kadar
Poizvedba o sledenjuUporabite, kadar dogodek ni jasen ali je skeniranje videti zakasnjeno; navedite številko za sledenje in najnovejši dogodek.
Preiskava izgube ali poškodbePošiljatelj naj stopi v stik z Aras Kargo ter predloži evidence o pošiljki, dokazila o vrednosti, fotografije in embalažo, kjer je to ustrezno.
Vračilo kupnine s strani trgovcaKupec to zahteva od prodajalca ali tržnice; 17TRACK tega ne more odobriti.

Omejitve pri pošiljanju

KategorijaUkrep
Omejeno ali prepovedano blagoPred pošiljanjem preverite aktualna pravila Aras Kargo o sprejemu pošiljk; omejitve lahko vplivajo na sprejem, usmerjanje in dostavo.
Mednarodno blagoPred izbiro mednarodne storitve preverite carinske predpise, dokumentacijo in uvozne omejitve namembne države.
Embalaža in navedeni podatkiUporabite embalažo in podatke o pošiljki, ki jih sprejema Aras Kargo; netočni podatki lahko povzročijo zavrnitev ali zamudo.

Služba za pomoč strankam

Za iskanje dogodkov uporabite uradno stran za sledenje, za spremembe dostave, preiskave in podporo, povezano s posamezno pošiljko, pa uradne kontaktne kanale.

Služba za pomoč strankam

KanalPreverjen stik ali povezava
SledenjeUradna spletna stran Aras Kargo; najbolj primerna za vnos številke za sledenje tovora.
Klicni center444 25 52. Uradno navedeni delovni čas: od ponedeljka do sobote, 08:30–18:00 po lokalnem času v Turčiji.
Splošna telefonska številka+90 216 538 55 00, številka, ki jo Aras Kargo navaja za svoj sedež.
Registrirana elektronska poštaaraskargo@hs02.kep.tr, naslov registrirane elektronske pošte, naveden na uradni kontaktni strani.
Iskalnik poslovalnicNa uradni spletni strani uporabite »En Yakın Aras« za iskanje bližnje servisne točke Aras Kargo.

Pripravite številko za sledenje, datum pošiljanja, podatke o pošiljatelju in prejemniku, najnovejše skeniranje, vrsto storitve, opis vsebine, dokazila o vrednosti in po potrebi fotografije.

Sledenje za e-trgovino in podjetja

Aras Kargo ponuja poslovne sisteme za registracijo pošiljk, sledenje, plačila in poročanje ter integracijske storitve B2B, B2C in C2C. Trgovci naj tehnični dostop in aktualne poverilnice potrdijo neposredno pri Aras Kargo.

Primerjava za razvijalce/API

MožnostPonudnik
Poslovna integracijaAras Kargo
Prikaži vse podrobnosti o poslovni integraciji Aras Kargo
Pokritost prevoznikaDomače in mednarodne poslovne operacije Aras Kargo.
Primarna uporabaRegistracija pošiljk, sledenje, plačila, poročanje ter integracija B2B, B2C in C2C.
Preverjanje pristnostiZahteve za dostop se urejajo v okviru postopka za poslovne stranke.
Aktualna dokumentacijaPoslovne rešitve Aras Kargo
API za več prevoznikov17TRACK
Prikaži vse podrobnosti o API-ju 17TRACK za več prevoznikov
Pokritost prevoznikaVeč prevoznikov, odvisno od trenutnega prepoznavanja prevoznikov v storitvi 17TRACK.
Primarna uporabaPoenoteno sledenje za tržnice in trgovsko poslovanje z več prevozniki.
Preverjanje pristnostiPreverjanje pristnosti glave 17token.
Zmogljivost sledenjaKončna točka za registracijo sledenja pošiljkam; za razpoložljive funkcije si oglejte trenutno dokumentacijo.
Aktualna dokumentacijaDokumentacija API-ja 17TRACK

Pogosta vprašanja

Osnovna pogosta vprašanja

1. Kako sledim svojemu paketu Aras Kargo?

Vnesite številko za sledenje tovora na uradnem spletnem mestu Aras Kargo ali jo pošljite storitvi 17TRACK, da si ogledate razpoložljive dogodke pošiljke.

2. Kje lahko najdem svojo številko za sledenje Aras Kargo?

Poiščite jo na potrdilu o sprejemu, odpremni nalepki, sporočilu tržnice o odpremi ali v e-poštnem sporočilu prodajalca o odpremi.

3. Kako je videti številka za sledenje Aras Kargo?

Na javnih straneh Aras Kargo ni navedena enotna dolžina ali pravilo glede predpone, zato preverite identifikator z uradnim sledilnikom.

4. Kdaj se bo prikazal prvi dogodek sledenja Aras Kargo?

Prvi dogodek se prikaže, ko Aras Kargo ali ustrezni partner zabeleži dogodek pošiljke; sama izdelava nalepke ne dokazuje fizičnega sprejema.

5. Zakaj se moje sledenje Aras Kargo ne posodablja?

Skeniranje morda še ni bilo zabeleženo ali pa je pošiljka med operativnimi fazami; znova preverite uradni sledilnik in prosite pošiljatelja, naj zadevo razišče.

6. Kako dolgo traja dostava Aras Kargo?

Aras Kargo navaja, da standardna domača dostava znotraj območij storitve traja do 24 ur, zunaj njih pa do 48 ur; mednarodne ocene so odvisne od poti in podrobnosti pošiljke.

7. Kaj naj storim po neuspešni dostavi Aras Kargo?

Preglejte najnovejši dogodek, uporabite upravičeno uradno možnost dostave, če je prikazana, in se obrnite na Aras Kargo, preden je pošiljka vrnjena.

8. Kaj naj storim, če Aras Kargo prikazuje, da je bila pošiljka dostavljena, vendar je nisem prejel/-a?

Preverite vhod, člane gospodinjstva, sosede in recepcijo, nato pa se s številko za sledenje obrnite na Aras Kargo in pošiljatelja.

9. Kako prijavim izgubljeno ali poškodovano pošiljko Aras Kargo?

Prosite pošiljatelja, naj začne ustrezno preiskavo ali vloži zahtevek pri Aras Kargo, ter shranite embalažo, fotografije, račune in dokazila o vrednosti.

10. Kako stopim v stik z Aras Kargo?

Pokličite 444 25 52 v uradnem delovnem času od ponedeljka do sobote med 08:30 in 18:00 po turškem času ali uporabite uradno kontaktno stran.

Pogosta vprašanja za strokovnjake

11. Ali Aras Kargo ponuja prilagodljive možnosti dostave?

Da. Uradno spletno mesto opisuje spremembe naslova, spremembe časa dostave, prevzemna mesta Aras Burası, paketomate in možnosti vračila, odvisno od upravičenosti pošiljke.

12. Kaj je Aras Burası?

Aras Burası je model točk in paketomatov Aras Kargo, ki podpira prevzem in vračila na sodelujočih lokacijah.

13. Kdo obravnava mednarodno predajo pošiljke Aras Kargo?

Aras Kargo navaja, da mednarodne pošiljke uporabljajo svetovne partnerske rešitve; odgovorna stranka se spreminja glede na fazo prevoza in ureditev za namembni kraj.

14. Ali mednarodna številka za sledenje dokazuje, da jo je izdal Aras Kargo?

Ne. Identifikator, ki ga je izdal partner, lahko ostane viden ali je povezan s pošiljko Aras Kargo, zato sta prepoznavanje sledenja in izdaja številke ločeni vprašanji.

15. Ali Aras Kargo ponuja storitve poslovne integracije?

Da. Aras Kargo opisuje rešitve za poslovne pošiljke, sledenje, plačila, poročanje ter integracijo B2B, B2C in C2C.

API za sledenje

// Aras Kargo official tracking API:
// Current public official tracking API not confirmed.

// 17TRACK API
// Confirm the current Aras Kargo carrier code in 17TRACK documentation
// before replacing CARRIER_CODE.
POST https://api.17track.net/track/v2.4/register
Headers:
  17token: YourKey
  Content-Type: application/json

Body:
[
  {
    "number": "TRACKING_NUMBER",
    "carrier": "CARRIER_CODE"
  }
]

Viri in reference

17TRACK je neodvisna platforma za sledenje in ni povezana z Aras Kargo.

A professional and stable global package tracking platform.

17TRACK
Loading